Поиск по сайту
НавигацияНа главную Предыдущая статья Следующая статья ВікіНарода Форум Правила сайта Реклама на сайте
<< September 2017 >>
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Новости Гражданское общество Политика Экономика Культура Наука Спорт За рубежом Разное Чат-конференции
Информация Законодательство Провокации Фото/аудио/видео Наши партнеры Благодарности Нужны люди! О сайте Экспорт новостей
Регионы Винница Днепропетровск Донецк Житомир Запорожье Ивано-Франковск Киев Кировоград Крым Луганск Луцк Львов Николаев Одесса Полтава Ровно Сумы Тернополь Ужгород Харьков Херсон Хмельницкий Черкассы Чернигов Черновцы
Рекламное место
Интересные факты
загрузка...

Читайте также
Загрузка...

Рекомендуем посетить

maidan.org.ua

[Vox.com.ua] Портал українця

Украина сегодня. Новости

СУМНО

Voice of America
Загрузка...
Вернуться на главную

Русь = Україна ≠ Росія. Два імені однієї країни

15 April 2007, 17:34
Днями виповнилося 820 років з дня першого письмово зафіксованого факту появи імені Україна. Головною проблемою історії України є питання, пов‘язане з правом інтелектуальної власності. Це – крадіжка назви країни.


Днями виповнилося 820 років з дня першого письмово зафіксованого факту появи імені Україна.

Повідомлення вітчизняного літопису від 18 квітня 1187 року говорить: "У тім же поході (князів Русі, тобто Києва, Білгорода, Вишгорода, Василькова, Переяслава та фортець Поросcя на половців) розболівся Володимир Глібович (князь Переяславський) недугою тяжкою, від якої він і помер. І принесли його в Переяслав (нині місто Переяслав Київської області ) на ношах, і отут преставився він, місяця квітня у вісімнадцятий день, і покладений був у церкві святого Михайла, і плакали по ньому всі переяславці. Він бо любив дружину, і золота не збирав, добра не шкодував, а усе давав дружині; був же він князь чеснотний і сильний у бою, і мужністю міцною відрізнявся, і всякими доброчестностями був сповнений. За ним же Україна много постонала".

Між тим, в історії як і в кожній науці слід починати з початку – з‘ясування змісту термінів.

Головною проблемою історії України є питання, мало пов‘язане з наукою, і більше – з криміналістикою. Точніше, з правом інтелектуальної власності. Це – крадіжка назви країни. Вона відбулася в XVII і XVIII століттях.

Одного разу, після кількасотлітініх боїв одразу на „кілька фронтів” українці оглянулися, і, як то кажуть, з‘ясували – „і я не я, і хата не моя”.

Несподівано виявилося, що на ім‘я і спадок Київської Русі може претендувати ще хтось, крім народу, на споконвічній території якого розташовано всі центри Русі – Київ, Чернігів, Переяслав, Канів, Білгород, Васильків, Вишгород, Юр‘їв, Любеч, Овруч, Острог, Путивль, Новгород-Сіверський, Прилуки, Володимир-Волинський, Луцьк, Галич, Львів, Теребовля – і так ще на пару сторінок.

Причому, це привласнення назви було зроблено країною, з протитлежною політичною традицією та значною культурною дистанцією. Її мешканці навіть не розуміли української мови, і такі досі й не розуміють.

Між тим, „запозичення” назви – явище, звичне в історії. Московія тут далеко не першовідкривач. Німеччина майже ціле тисячоліття, до 1806 року офіційно звалася Священною Римською імперією, хоча головний внесок германців у римську історію полягав у тому, що вони зруйнували Рим.

Румунія в середині ХІХ століття змінила дві власні природжені назви (Волощина і Молдова) на одну. Зате яку! Хоча, в більшості вчених не викликає сумнівів, що румуни – нащадки латинізованих даків, а не римських легіонерів і колоністів, які евакуювалися з Дакії 271 року, як про це одностайно повідомляють античні джерела.

Відповівши на питання, що таке Русь, і що таке Україна, ми дамо собі відповідь на те, що ми є.

За радянських часів в СРСР була дуже популярною варязька гіпотеза походження назви Русі. Її прихильники апелювали до одного уривку Новгородського літописного зводу, де сказано, що «І од тих Варягів, приходьків, назвалася Русь, и од них зветься Руська земля; і новгородські люди до цього дня від роду варязького».

Водночас, у більш ранньому Початковому Київському зводі кінця ХІ століття, з якого переписувалися всі ранні повідомлення Новгородських літописів, такого уривку немає. Більше того, у самому Новгородському літописі стверджується, що Середня Наддніпрянщина почала зватися Руссю ще у 854 році, тобто до приходу варягів у Новгород. Ці очевидні неузгодженості дали можливість російському академіку О.Шахматову довести, що уривок у єдиному списку Новгородського літопису про походження Русі від варягів, як також про походження новгородців не від словен і чуді (як воно було насправді), а від тих таки варягів, є дуже пізньою вставкою, зробленою орієнтовно в першій половині XV століття для зміцнення престижу Новгорода.

Назва Русь з‘являється вперше щодо території Середньої Наддніпрянщини в середині VI століття, у творі сирійського автора Псевдо-Захарія Ритора. Псевдо-Захарій говорить про народ „рос”, що мешкав на північний захід від Приазов‘я, тобто, на Середньому Дніпрі.

У творі готського історика Йордана (VI століття), який описував ще більш ранні події IV століття, йдеться про народ «россомони», який мешкав у Середній Наддніпрянщині.

Природно, що ані в VI, ані тим більше в IV столітті жодних варягів у регіоні бути не могло. Перший історично зафіксований напад скандинавів належить до 787 року (їхній напад на Англію). Це перша дата появи вікінгів на міжнародній арені.

У „Житті Стефана Сурозького” – творі невідомого автора Х століття – у зв‘язку з подіями кінця VIII століття згадується руський князь Бравлин і його похід на Сурож (Судак) та все узбережжя від Херсонеса до Керчі. Знову-таки, ім‘я князя явно не варязьке, а похід відноситься до часу, коли варягів у регіоні не було.

Середньоазійський вчений аль-Хорезмі у своєму географічному творі "Книга картини землі", написаній між 836-847 роками згадує ріку Друс (Данапрос-Дніпро), яка тече з Руської гори, вочевидь, з Київських гір.

Чергове свідчення про народ Рос знаходимо у франкській хроніці „Бертинські анали” від 839 р., тобто знову таки до приходу варягів у Новгород. Оповідаючи про посольство візантійського імператора до двору імператора франків, хроніст-очевидець пише: „він також послав з ними (послами) якихось людей, які сказали, що вони, тобто їхній народ, зветься Рос і що їхній король зветься хакан, прислав їх до нього візантійського імператора, як вони твердять, заради дружби”.

Між тим, перші достовірно відомі дані про контакти подніпровських слов‘ян із варягами датуються лише серединою ІХ століття. Тобто, якби варяги принесли ім‘я русинів, воно ніяк не могло би бути зафіксоване у VI-VIII століттях.

„Варязька теорія” походження назви Русі так полюбилася в СРСР через те, що дозволила „не помічати” сотні літописних згадок, у яких чітко й однозначно стверджувалося, що Русь – це виключно землі сучасної Центральної, а з кінця ХІІ століття й Західної України.

Крім того, й візантійці добре знали варягів, які часто служили найманцями у війську Візантії. Однак візантійці ніколи не називали цих варягів русами. Руси у візантійців – це завжди населення Середньої Наддніпрянщини та Північного Причорномор‘я, але аж ніяк не скандинави з будь-яких інших територій – самої Скандинавії, Італії, Франції тощо, яких було чимало в Константинополі.

На додачу до всього, одразу на Південь від Києва, на Правому березі Дніпра скупчено цілу низку власних назв з відповідним коренем: ріки Рось, Росава, Роставиця, Рута, Рутець, Малий Рутець, фортеця Родень тощо.

Деякі російські дослідники, зокрема І. Данилевський, стверджують, що нібито назва Русь не етнічного, а соціального походження: „народу „русь” не існувало серед скандинавських народів – так називалися дружини „веслярів” (*robs-) учасників походів на кораблях, що потрапляли у Східну Європу і отримали в слов‘янському середовищі назву „русь”.

Однак ця теорія не здатна пояснити, чому у вітчизняних літописах руси згадуються на противагу варягам і не ототожнюються з ними у візантійських, західних та арабських джерелах, а також чому назва Русь міцно прив‘язалася саме до населення Середньої Наддніпрянщини задовго до контактів з варягами.

Саме тому такі відомі російські дослідники Б. Рибаков, О. Трубачов, М. Тихомиров, разом із десятками українських, російських і західних учених, визнали Наддніпрянське походження Русі.

Навіть такий москвофіл, як академік П.Толочко, який вивчав історію Київської Русі в той час, коли без санкції КДБ цього робити не дозволяли, також вважає, що назва Русь – місцевого, південного походження: „Вочевидь, „Русь” – дуже давнє слово іраномовного походження, пов‘язане з назвами сарматських племен (роси, россомони, роксолани). Десь на межі VIII – IX століть воно закріпилося на середньому Дніпрі і перйшло на слов‘ян. Не випадково літописець писав: „... поляни іже нині зовомая Русь”. Інакше кажучи, слов‘яни із племені, яке стало ядром давньоруської держави, спочатку іменувалися полянами, але потім на них поширилася назва „Русь”... Вочевидь, зі словом Русь пов‘язані й давні імена річок – Росі, а також її притоків Росави і Роставиці”.

Як би там не було, а факт лишається фактом. Вперше з‘явившись у щонайменше VI столітті, назва Русь протрималася в Україні (Західній) до ХХ століття, а в Центральній Україні – до XVIII століття. Ще геніальний поет Іван Франко в 1914 році писав „я єсмь русин”. Деякі закарпатці й досі називають себе русинами, нічим не відрізняючись від навколишніх українців.

Паралельно, з ХІІ століття виникає й назва „Україна”.

Імперська пропаганда з ХІХ століття розглядає походження назви „Україна” від слова „окраїна”. Хоча, в українській та деяких інших слов‘янських мовах є слово „краина”, яке й означає власне країну.

Поява слова „Україна” вперше в 1187 році по відношенню до Переяславщини, тобто власне Русі, одразу ставила нерозв'язне для імперської пропаганди питання – окраїною щодо чого могла бути ця територія?

Природно, не щодо Москви. Остання у ті часи була такою глухоманню, що про неї навряд чи взагалі знали на Київщині.

Значна частина Переяславського князівства була віддалена від кордонів Русі навіть більш, ніж сам Київ.

Таким чином, було б не зрозуміло, чому про князя тужили саме прикордонні землі, адже, за логікою, робити це мали жителі всього князівства. Ще більш незрозуміло, окраїною чого могли бути неодноразово згадані в літописах Чернігівська Україна, Сіверська (Новгород-Сіверська) Україна, або, тим більше, Київська Україна.

Під 1189 р. в літописі в оповіданні про князя Ростислава Берладника згадується, що він приїхав ’’в Україну Галицьку’’ (коли він в‘їхав у це князівство). В Галицько-Волинському літописі під 1213 р. є запис ’’Данило же воротився домови і їхав з братом і прияв Берестій, и Угровеськ і Верещин, Столпе, Комов і всю Україну’”. Мається на увазі все князівство.

Слід відзначити, що назва Україна застосовувалося і щодо російських та білоруських земель – Рязанська Україна, Ростовська Україна, Полоцька Україна. Найбільш прийнятне пояснення цих фактів полягає в наступному.

В українській мові є слово "украяти", тобто наділити чим-небудь, наприклад, хлібом, землею і т.д.

Тому слово Україна є синонімом слова "князівство". Принаймні, саме в такому значенні воно багаторазово вживається протягом кількох сторіч після своєї появи, коли Україна позначає "наше князівство", "наша земля", "країна".

Паралель тут гранично прозора й очевидна - адже і нині по-українськи слово "країна" означає власне країну. "Українець", відповідно, означало "земляк", "співвітчизник".

Водночас, якби назва України справді походила від слова „околиця”, то це слід би було безумовно сприйняти. Зрештою, існує місто Москва, назва якого за однією гіпотезою походить від „мутної, темної води”, а за іншою – від „коров‘ячого броду”.

Але просте вивчення першоджерел доводить, що специфіка вживання назви Україна в літературі XІІ-XV століть цілком прозоро свідчить про те, що в той період термін „Україна” вживався саме як синонім "князівства", "землі".

Тому назва Русь – це усього лише давня назва України. А Україна, відповідно, більш молода (хоча вже й не така нова) назва Русі.

І знову таки, в такій подвійній назві Україна не оригінальна. Колись Франція звалася Галлією. Колись Іспанія звалася Іберією. До англо-саксонського завоювання сучасна Велика Британія звалася просто Британією, потім Альбіоном, потім Англією, а сьогодні по-суті використовує дві назви. Китай взагалі змінював назву кожного разу зі зміною династії.

Адже й сама Росія міняє назви так, як російська „матрьошка” змінює оболонку. Зовсім нещодавно вона звалася СРСР, до того Московським царством, а ще перед тим Суздалю і Заліссям.

Олександр Палій, „Оглядача
 Опубликовал: admin | Просмотров: 9644
 
КОММЕНТАРИИ

Страница 1 из 2 | << | Первая | 1 - 2 - | Последняя | >> |

Автор: Ваха
20 May 2007, 19:34
Вижу что спор зашел далеко, даже на тему смешения народов. Хотел бы вернуться к статье.
"Повідомлення вітчизняного літопису від 18 квітня 1187 року "
А ничего что называется этот "отечественный летопис"
ЛІТОПИС РУСЬКИЙ
за Іпатіївським списком
ознакомится можно здесь.
http://litopys.org.ua/ipatl...
http://litopys.org.ua/ipatl...
так вот фраза:" доброд&#1123;телми наполненъ 7. &#1121; нем же Оукраина много постона "
утверждение автора статьи очень спорное т.к. если Оукраина есть название страны, области то тогда жителей должны были назвать соответственно в той же летописе, но употребляется в основном роусские люди, князья, даже "Роускои земли . &#1121;коло Къ&#305;ева ", а "оукраина" есть всего 2 раза, там где "много постанала" и "и при&#1123;хавшю же емоу ко 32 Оукраин&#1123; Галичькои "
Поэтому не надо подгонять документ под свои мысли, нужно здраво осмыслить. Все таки похоже что"оукраин" было несколько и к одной из них и "пристало" это название, но отнюдь не из корня "краина".

Автор: Виктор из досье
15 May 2007, 14:18
Хтотамушка! Так перестань!

Автор: Хтось
14 May 2007, 16:14
Автор, як тільки перестанемо лизати дупу КГБшному Пуцькину то одразу станемо передовою країною. всі умови у нас для цього є

Автор: Автор
14 May 2007, 13:03
Уважаемые !

Трагикомизм ситуации в которой мы все оказались заключается как раз в том, что все кого мы с Вами раньше (да и сейчас !)называли "чурками","тупыми румыно-болгарами","узкоглазыми азиатами","вонючей чухней","стадом баранов" не говоря уже об "угро-финнах" почему-то смогли собственноручно построить свои государства и обеспечить приемлимый уровень жизни и благосостоянии своих народов,а вот почему-то браться восточные славяне - русские,белоруссы и особенно мы-украинцы(имеется ввиду все население пороживающее на территории Украины)продолжаем всю глубже и глубже погружаться в яму анархии,хаоса,мракобесия,не говоря уже о катастрофическом уровне жизни и всех социальных стандартов.Приведу простой пример-самая отсталая страна Европы(не считая Албании)это Португалия.Так вот для того,чтобы Украина догнала Португалию по всем показателям, ей (Украине)нужно 25 лет пахать с ежегодным ВВП не менее 15% !!! Кто-нибудь вообще отдает себе отчет в какой мы все ЖОПЕ !?
Запомните ВСЕ - МЫ ВСЕ В ЖОПЕ И ПРИТОМ ПОЖИЗНЕННОЙ !!!

Автор: Виктор из досье YaPa
14 May 2007, 11:55
Автору. Вы не совсем правы, а точнее - совсем не правы! Нами руководит такой же "кровяной (если не кровавый) коктель", как и в стране с "украденным" у Украины именем. Такой же бандитский, такой же продажный, такой же "родства не помнящий" такой же "своекорыстный низвергатель". А что до терминов: "хохлы", "кацапы", "чурки" и пр., то термины эти - недостойное народов оскорбление, вражду порождающее.

Автор: Не Хтосю !
13 May 2007, 12:21
Хтосью !

Я бы лично хотел жить в нормальной цивилизованной стране типа Венгрии или Финляндии,а не в Вашей гребаной полу-незалежной,полу-бандитской,полу-хрен-его-знает-какой сраной Украине !
В этой стране порядка и спокойствия не будет никогда !И все потому,что нами руководят ублюдочные хохляцко-жидовские политиканы, а не "угро-финны" !!!

Автор: Хтось
13 May 2007, 07:15
Оранжиноид Майдаун, что угрофин азиат правда глаза колит?

Автор: Оранжиноид Майдаун
12 May 2007, 16:19
это статья из цикла: "бред бабки Параски на историческую тему" :-)

Автор: Виктор из Вашего досье
11 May 2007, 14:40
YaP, тогда использую Ваш опыт: "А я верю в историческое братство украинского, белоруссского и русского народов невзирая на "потуги" национальных (?) "краєзнавців"!" А что до "чистоты рассы" и потуг -
" Не менее оригинальна для украинского лидера Четвертого Интернационала и хвалебная аннотация Кулика к книге канадского фашиста Павло Штепы «Московство», полной злобного расистского бреда в отношении русских. Вот небольшая выдержка из этого опуса

"Москвины - азиатской расы, а украинцы - европейской. Из многих физических отличий напомним лишь несколько для примера. В среднем украинцы высокого роста, а москвины - низкого. У украинцев длинные ноги, а у москвинов - короткие, украинцы - круглоголовые, а москвины - длинноголовые... Москвины имеют в крови группу "В", а украинцы - группу "А". Москвинам присущи первичные признаки монголоидной расы, а украинцам - европейской расы..."

Автор: YaP
11 May 2007, 14:09
Виктор, история очень мало что может строго доказать - там сплошные трактовки и домыслы, сплошное "верю - не верю". Попробуйте строго доказать хоть один факт из тех, на которые Вы ссылаетесь. Например, не факт, что русских князей пригласили из Скандинавии, есть хорошо обоснованная версия, что их пригласили из Русского Каганата - Тмуторокани, находившейся в районе Тамани и Керченского пролива. В летописях из называют "варягами из-за моря", но варягами называли всех чужестранцев, а море было Азовским. Кий, Щек, Хорив и сестра их Лыбидь в "Повести временных лет" названы полянами, основавшими Киев и другие города, задолго до призвания варягов - тут у Вас, Виктор, что-то перепуталось.
Насчет чистоты расы - поддерживаю, это вредная чушь.

Автор: Виктор из Вашего досье
11 May 2007, 13:20
YaP,"верю", "не верю" понятия субъективные и несколько эфимерные. Кто Залесскую Украину основал и строил, как не Киевская Русь. Так откуда у Москвы корни? "...Славяне...","...чистокровные...", инокровцы становились "...элитой народа...". А кого "чистокровные украинцы" на княжение из Скандинавии приглашали и "сестру их Лыбидь"? Да если даже отвергать единые древние корни, то последние несколько веков так ассимилировали население Европейской, да и не только, части России, что Ваше "...верю...", "...не верю,,," (чисто по Станиславскому) братства трех, по крайней мере, народов разрушить не сможет, хотя "орлы из-за бугра" прилагают к этому огромные старания. А о радетелях "чистоты рассы" с их измерениями черепных коробок и пр.,и пр. - известно, чем они закончили в 1945 году - тоже.

Автор: YaP
11 May 2007, 11:56
Любопытный, я не разделяю отношения Когось к угрофинам и татарам как ко "второму сорту" по сравнению с славянами. Также я согласен с Вами в том, что у украинцев (русов) намешано много всяких неславянских кровей (турецких, татарских, иранских), и так было и до монголо-татарского нашествия, поскольку русы пришли в Киев из азовско-черноморских степей, которые были настоящим котлом, в котором варились племена самого разного происхождения (кстати, китайского тоже).
Однако обращаю Ваше внимание на то, что племена, жившие на московских территорях, изначально были в основном угро-финскими, так что в Москве татары спали не с русскими бабами, как Вы говорите, а с финскими, а уже их пра-пра-...пра-правнучки в 17-18-м веках стали называться русскими бабами, потому что так им велел царь. Да и Москва-то появилась при монголо-татарах, как и московская государственность. Обратите также внимание на то, что монголо-татарское иго на московских территориях продлилось около 300 лет, а на украинских - около 100 лет, до становления Великого княжества Литовского, а в Галицко-Волынском княжестве монголо-татарского ига практически не было - прошли, пожгли, пограбили, убрались восвояси. Так что "азиатчина" Московии - вопрос не столько этнического происхождения, сколько происхождения и истории государства. Наконец, обращаю Ваше внимание на то, что Краєзнавець написал совсем не о том, что татары спали с русскими бабами, создавая неславянскую примесь, а о том, что татары _становились_ московской знатью. Они не ушли по завершении монголо-татарского ига. Они, чистокровные татары, вместе со своими родами, стали элитой московского народа.
Повторяю, я ничего не имею против татар, финнов или венгров и не считаю славян благороднее их по крови, просто в сказки о трех братских славянских народах и прочие российские исторические мифы я не верю.

Автор: Любопытный
11 May 2007, 10:55
Поясните кто-нибудь мне !

Из курса средней школы известно что монголо-татары захватили не только московию (современную Россию) но и всю Киевскую Русь, а значит и всю современную Украину и дошли чуть ли не до современной Италии и Германии. Как яствует из курса истории их (моноглов)орды остановились примерно на границе славянского мира от Балкан до современной Польши с одной стороны и западной Европой от современных Италии до Германии соответственно.
Ну так вот объясните мне тупому,почему Вы считаете,что русские - это мордва и татары, а украинцы (те же русичи)- это чистая славянская нация !Или Вы считаете что в Москве татары спали с русскими бабами а с украинскими не спали ???
Как Вас понимать ?? Только очень прошу очень постараться ответить по существу а не при помощи эмоций и тупого лжепатриотизма !!!
Заранее спасибо !

Автор: Хтось
11 May 2007, 08:55
краєзнавець, дякую за пізнавальну статтю! Москалі це суміш угрофінів і татарви а рвуться до словян як жебрак намагається примазатися до аристократів...

Автор: краєзнавець
10 May 2007, 14:54
А ось ще деякі факти з історії і лінгвістики:
1480 рік... У Москві відбулось хрещення татар...Хан Мердоулат і хан Айдар з родинами, знатними мурзами і беями, з родинами з військовими загонами вирішили прийняти хрещення і поселитися в Москві...
1506 рік... знову хрещення татар... хан Кадакул зі всім родом і військовим загоном... йому дали нове ім"я Пьотр... потім царевич Пьотр повінчався з московською великою княжною Євдокією - сестрою царя Василя Івановича...
1536 рік... хрещення татар у Москві... Хан Осан отримав ім"я Михаїл і став відомим князем Михаїлом Осановим...
1553 рік... хрещення татар у Москві... татарські хани з родами... хан Утемиш - Гірей став Алєксандром Утємишевим, а Едигер - Семеном Едигеровим...
Борис Годунов - вихрещений православний татрин (за Карамзіним),
татарські роди: генерал Аракчєєв - потомок Татаро - Казанського мурзи Арака, Наталія Наришкіна - вихрещена татарка, мати Петра 1, Юсупови, Бахматов, Сабуров, флософ Пьотр Чаадаєв - з роду Чагадая - сина Темурджінового, російський теолог Сєргєй Булгаков - з роду хана Булгака, Бібіков (Бі-бек), Петро1 (Нара - Наришкін), Державін (Багрі - мурза), Тургєнєв (Турга), Карамзін (Кара - мурза), учений Тімірязєв - правнук хана Обрагіма Темір мурзи, Бєрдяєв, Ахматова, Чебишев, Адашев, Алмазов, Басманов, Куйбишев, Хабаров, Шеремєтьєв, Бекетов, Бахметьев, Кутузов, Тютчєв, Татіщєв, Ордін - Нащокін, Кіров і прочая - прочая...

татаро-тюркські слова: бумага, дєньґі, тєтрадь, карандаш, казна, кабак, кафтан, глаза, караул, калітка, вор, кандали, кумач, курган, башмакі, тюрьма, кутерьма, ямщік, таможня, алий, балда, упирь, лапша, туша, таракан, очаг, башка, палач, кінжал, табун, халат і прочая - прочая...

Вулиця Таганка у Москві - "таган" по татарськи значить "триніжник з обручем для горшка", Бутирка - "бутир" значить "дім", вул. Басманная - "басман" - "хліб з печаткою для Кремля", Арбат - "арба" - двоколесний віз, бідні татари називалися "арт іл" - звідси "артєль", "кацап" на татарській значило "різник", їм допомагаи "арт іл", "шалаш" - палатка, "ашамаг" - їжа, звідси "шамать", "калим " - викуп, "кумач" - червона матерія, монгольке "ям" - станція, звідси "ямщик", "бариш " - прибуток, "кутєрьма" - торгівля... "товар" - скот, який гнали по степах кочовики, самі оті скотарі відповідно "таваріщі"... саме під впливом татарської появляється знамените московське "акання" - "даска - дошка, вада - вода, гаварю - говорю і т.п....

Автор: Виктор из досье
07 May 2007, 15:08
См. по теме
http://WWW.UA-pravda.com/ar...
там и про кур и о яйцах.

Автор: Вася
05 May 2007, 16:13
Складывается впечатление что всем в/у "комментаторам" больше попросту не хер делать ...
Ну давайте еще порасуждаем,что первично яйцо или курица и есть ли жизнь на Марсе - єто та же самая чушь и полный маразм !!!Вы все сборище дебилов делающих типа "умные" комментарии !!!

Автор: Виктор из YaPовского досье
27 April 2007, 12:57
Хтотамушка, для Вашего понимания это "набор слов"? Сочуствую. У Доктора Ю, скажу себе правду, - клническая патология. Здесь и медицина бессильна.
Вот бы ему его бабушка расказала кокой "коктель" у него в жилах течет...

Автор: Доктор_Ю
27 April 2007, 11:22
Для "Віктор з YaPівського дос-є ". Рассеяне (для вас браты) ваши это обыкновенные кацапы - смесь монгол, татар, китайцев, чукчей, мордвы ягрессивные, деспотичные, злые люди. И это есть правда которую вы тоже знаете.
Научитесь говорить себе правду.

Автор: Хтось
27 April 2007, 08:33
Віктор, щось ви вже загалі перейшли на набір слів. Очевидно халуйство сильно діє на мізки.

Страница 1 из 2 | << | Первая | 1 - 2 - | Последняя | >> |


Закрытая новость. Невозможно добавлять комментарии в закрытую новость
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Ожидать ли нового свиного гриппа? (19 October, 15:19)

Эксперимент CERN опровергает Эйнштейна (27 September, 11:15)

Отберут ли потомки Рюриковичей Лавру и Золотые Ворота? (02 February, 14:31)

Терракт в аэропорту Домодедов (Москва) (25 January, 16:35)

Выборы? Выборы! (24 August, 07:40)

Неизвестные устроили взрывы в московских станциях метро (29 March, 08:21)

Те же яйца, только сбоку (08 March, 11:41)

Украина не будет вступать в таможенный союз с Россией (27 February, 18:42)

Президент присвоїв Степанові Бандері звання Герой України (22 January, 22:15)

Тимошенко: Украина самостоятельно определяет свою внутреннюю и внешнюю политику (14 August, 15:00)

ВЛАДА МАРОДЕРІВ (03 March, 12:00)

Капкан для місцевого самоврядування (03 March, 11:28)

«Чорнобильський храм» захоплено Московським патріархатом (16 February, 02:08)

Около 9 тысяч жителей города в Одесской области могут остаться без воды в ближайшее время (05 February, 12:52)

Владимир Кличко победил Хасима Рахмана нокаутом (14 December, 16:36)

Сегодня скончался Патриарх Московский и всея Руси Алексий Второй (05 December, 11:19)

Поет розстрілянного відродження Марко Вороний (03 November, 17:46)

Важкий шлях до «Єдиного Центра»… (27 October, 09:06)

Нет чемпионов кроме чемпионов и имя им Кличко! (12 October, 09:37)

Являлся ли Джон Кеннеди сыном украинского эмигранта? (05 October, 19:17)

СЛОВО НАРОДА

Автоперевозчиков обязали составлять списки пассажиров и нести их в ГАИ (12 August, 00:36)

Как Россия "принуждает к миру" (13 August, 07:57)

Слово Народа - цитатник великих изречений народа (21 July, 08:35)

ГОРЯЧИЕ ФАКТЫ
Загрузка...

ПОСЛЕДНИЕ НОВОСТИ

Ожидать ли нового свиного гриппа? (19 October, 15:19)

Эксперимент CERN опровергает Эйнштейна (27 September, 11:15)

Отберут ли потомки Рюриковичей Лавру и Золотые Ворота? (02 February, 14:31)

Терракт в аэропорту Домодедов (Москва) (25 January, 16:35)

Выборы? Выборы! (24 August, 07:40)

САМЫЕ КОММЕНТИРУЕМЫЕ НОВОСТИ

Рейтинг самых красивых валют мира [159 комм.]

Факт приглашения в НАТО сделает Украину более привлекательной для иностранного капитала [46 комм.]

Н.А.Д.О.: Любить Украину [44 комм.]

Российская информационная война против всего мира [37 комм.]

Русь = Україна ≠ Росія. Два імені однієї країни [36 комм.]

САМЫЕ ЧИТАЕМЫЕ НОВОСТИ

ГОРЯЧИЕ НОВОСТИ
Загрузка...
Новости RedTram:
Загрузка...
НАВИГАЦИЯ:
Новости политики | Новости экономики | Новости культуры | Новости науки | Новости спорта | Новости за рубежом | Происшествия

РЕКЛАМА:
У НАС НА ФОРУМЕ: РЕКЛАМА
СТАТИСТИКА
Rambler's Top100
Яндекс цитирования


 
 
© 2004-2011 Сила Народа. Последние новости Украины и России. Все права защищены.